Domů » Festivaly

První novinky o MFF Karlovy Vary

Okolo karlovarského festivalu se to teď hemží novinkami. Byly ohlášeni první členové poroty, první soutěžní snímky i první oceněný autor – Juraj Herz.

Do hlavní soutěže se letos dostanou dva zahraniční debuty a dva tuzemské snímky. Prvním uvedeným českým snímkem je film 3 sezóny v pekle (naše recenze je zde ), celovečerní prvotina tvůrce reklam Tomáše Mašína, ověnčená několika Českými lvy a vřele přijatá kritky. Na MFF KV si odbude mezinárodní přemiéru (česká se koná 20.5.) rodinný film Jana Svěráka Kuky se vrací, který kombinuje hru loutek s hrou živých herců. Na jeho výtvarné stránce se podílel Jakub Dvorský z Amanita Design, tvůrce Machinaria, uznávané počítačové hry s krásným vizuálem. Trailer je ke shlédnutí zde.

Z českých filmů se na festivalu soutěže zúčastní také dokument Katka, road movie Dvojka a komedie Zoufalci (naše recenze zde).

Ony dva zmíněné zahraniční debuty jsou Matka Tereza od koček a Sweet evil. Matka Tereza od koček je polským fikčním debutem a scénáristickým výtvorem autora divadelních her a dokumentárního režiséra Pawla Sala. Film rozebírá redinné vztahy, aby objevil příčinu hrůzného zločinu. Sweet Evil, další debut, tentokráte francouze Oliviera Coussemacqa, vypráví o nečekaném setkání starého soudce a mladé dívky.

Dále bylo odhaleno, že se na festivalu objeví sekce Zaostřeno na belgickou kinematografii, které podle pořadatelů bude vévodit snímek Mr. Nobody s Jaredem Letem v hlavní roli (Rekviem za sen, Klub rváčů). Film Jaca von Dormaela (Toto hrdina, Osmý den) bude následně uveden díky AČFK i v normální distribuci.

V hlavní porotě se objeví Bohdan Sláma a Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii si tentokráte převezme čech, Juraj Herz, režisér legendárního  Spalovače mrtvol.

Doporučujeme

Odejít a odpovědět

Přidat příspěvek níže či na něj upozornit ze své vlastní stránky. Můžete také sledovat tyto komentáře přes RSS.

Udržujte pravidla diskuze. Vyjadřujte se k tématu. Žádné spamy.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tato stránka podporuje systém Gravatar. Pro vytvoření svého vlastního avataru (ikonky) se stačí registrovat na Gravatar.

Poznámky

Tento příspěvek byl napsán uživatelem dne 23. 4. 2010 ve 18.45 a zařazen do kategorie Festivaly ..

Můžete příspěvek okomentovat nebo na něj upozornit ze své vlastní stránky. Pro aktuální přehled o diskuzi, můžete sledovat tyto komentáře přes RSS.

Toto je Gravatar-enabled weblog. Pro vytvoření svého vlastního avataru (ikonky) se stačí registrovat na Gravatar.

Nejnovější komentáře

Creative Commons License

KalendářPro kompletní výhled přejděte na stranu kalendáře.