Domů » O webu

O webu

Internetový server iNDiEFiLM je filmový zpravodajský kanál, který nemá v českém prostředí obdoby. Přináší informace o nezávislých filmech, artových snímcích, evropských produkcích a festivalech. Do českého mediálního prostředí tak chceme vnést trochu publicity menším snímkům a filmům, které jsou dle našeho názoru něčím přínosné. Budeme informovat o připravovaných filmech a zároveň reflektovat formou recenzí i ty již hotové.

Projekt je do budoucna otevřený novým nápadům, co bude ale vždy naším stěžejním tématem je psaní o filmech, o kterých se jinde nedočtete či pouze okrajem. Chceme tak podpořit zájem publika o takový typ filmů a zároveň mediálně podpořit jejich uvádění českými distributory s patřičným kritickým
odstupem.

iNDiEFiLM chce vytvořit prostor pro publicitu nemainstreamových filmů, ať už jde o velké či malé snímky.

iNDiEFiLM založili a vedou studenti Katedry filmových studií na FF UK

Hubert Poul  - zakladatel

Adél Mrázová  - šéfredaktor

Jiří Anger

Veronika Hanáková

Jakub Jiřiště

Marek Koutesh

Martin Mišúr

Martin Šrajer

Externisté:

Jiří Blažek

Zuzana Černá

Ferdinand Fořt

David Hecht

Marek Jančík

Anna Krejčířová

Terezie Křížkovská

Ondřej Jan Kosnar

Korekce:

Jiří Anger

Štěpánka Součková (2012/2013)

Grafika: 

Matouš Svěrák

Kontaktovat nás lze na adrese redakce@indiefilm.cz.

-

ISSN 1804-3941

Vydavatel: iNDiEFiLM o.s.
Sídlo: Karmelitská 20, Praha 1, 118 00

Creative Commons License
iNDiEFiLM podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika.
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.indiefilm.cz

Doporučujeme

12 komentářů

 • Tomas napsal:

  Dobrý web, držím vám palce! Něco podobného mi chybělo, jsem velkým fanouškem filmu a dost mě mrzí, že si povětšinou mohu přečíst jen zprávy z natáčení Transformers:-) Když to udržíte, jistě najdete mnoho čtenářů. Hodně zdaru!

 • Hubert Poul napsal:

  Děkujeme, snažíme se právě tuto „informační mezeru“ vykrýt a psát o zajímavých tvůrcích, o kterých se na českých filmových webech často nenajde ani zmínky.

 • Dan Adam napsal:

  Tak jsem netrpelive ocekaval, co se na teto domene objevi (vzhledem k tomu ze jiz pres rok planuji podobny projekt, ale preci jen ponekud odlisnejsiho razeni) a musim tedy Huberte poblahoprat, protoze mne vysledet hodne mile prekvapil! To je presne to, co tu dosud chybelo! Pokud cela redakce udrzi nejen tempo ale i kvalitu a aktualnost prispevku tak se mame na co tesit a my nezavisli filmari konecne budeme mit ceskou alternativu k zahranicnim portalum o nezavislem filmu. Jednim slovem tedy: Gratulace! Drzim palce! S pozdravem Dan Adam, Heimdall Films

 • Karel Ryška napsal:

  Zdravím, zajímalo by mě, jestli se Indiefilm „probudí“, nebo se tenhle projekt nějak rozpadl a avizovaný denní zpravodaj z něj nebude. Docela mě mrzí jeho současný stav, protože jsem se těšil na články a je tu nějak mrtvo :(

 • Hubert Poul napsal:

  „Vzkriseni“ webu se chysta v blizke dobe, chybeji uz jen doladit nejake malickosti…

 • Jan Prušinovský napsal:

  Vážení recenzenti tohoto webu. Pod filmy, které na tomto webu recenzujete, jsou podepsáni konkrétní lidé – mají autora. Vaše recenze autora nemají? Nikde je nevidím…asi nemají…

 • Vážený pane Prušinovský, naše recenze (stejně jako všechny ostatní příspěvky na iNDiEFiLMU) autora mají. Naleznete jej, pokud se ještě jednou podíváte na kterýkoliv příspěvek v levém sloupci pod lištou hlavního menu.

 • Tak jsem netrpelive ocekaval, co se na teto domene objevi (vzhledem k tomu ze jiz pres rok planuji podobny projekt, ale preci jen ponekud odlisnejsiho razeni) a musim tedy Huberte poblahoprat, protoze mne vysledet hodne mile prekvapil! To je presne to, co tu dosud chybelo! Pokud cela redakce udrzi nejen tempo ale i kvalitu a aktualnost prispevku tak se mame na co tesit a my nezavisli filmari konecne budeme mit ceskou alternativu k zahranicnim portalum o nezavislem filmu. Jednim slovem tedy: Gratulace! Drzim palce! S pozdravem Dan Adam, Heimdall Films
  +1

 • Michal Drhovský napsal:

  Zdravím, tento web mě velice potešil. Sám jsem pomíšle o něčem podobném ale jak vidím již to neni třeba. Přeji vám spousta uspěchu.

 • admin napsal:

  Děkujeme, snad se bude dařit

 • Petr napsal:

  po letmém přelétnutí – web se utápí sám v sobě… k akademismu mi chybí nadhled, pokud bych to měl brát jako publicistiku, pak články vykazují přebytek sebezahledění intelektu(álů). přeju více kritické práce nad články!

 • admin napsal:

  Na Indiefilmu se autoři nesnaží pouze hodnotit a srovnávat v rámci všeobecně sdíleného kritického diskurzu (žánrová kritika), ale i přispět originálním pohledem, vhledem či netradičním kontextuálním propojením/srovnáním, čímž pochopitelně riskují nesouhlas, odmítnutí. Sebezahledění intelektuálů je floskule, která obvykle značí odpor k určitému způsobu myšlení. Články na Indiefilmu rozhodně neopouští vytyčené téma, myslíme, že se nejedná o neplodnou slovní exhibici a sebezahleděnost. Bude jistě přínosnější když místo letmého přelétnutí uvedete konkrétní případy.

Odejít a odpovědět

Přidat příspěvek níže či na něj upozornit ze své vlastní stránky. Můžete také sledovat tyto komentáře přes RSS.

Udržujte pravidla diskuze. Vyjadřujte se k tématu. Žádné spamy.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tato stránka podporuje systém Gravatar. Pro vytvoření svého vlastního avataru (ikonky) se stačí registrovat na Gravatar.

Creative Commons License

KalendářPro kompletní výhled přejděte na stranu kalendáře.