Domů » Festivaly

Co nás čeká ve Varech #3 Pro křišťálový glóbus si přijede Malkovich

Byl odtajněn vítěz křišťálového glóbusu za přínos světové kinematografii – John Malkovich (*1953). Původně divadelní herec se přes několik televizních rolí dostal k filmu v půlce 80. let. Jeho první významnější role mu přinesla nominaci na Oscara a tak o nabídky rolí neměl nouzi. Hrál jak v blockbusterech (Con Air), tak v menších neobvyklých filmech (V kůži Johna Malkoviche). Z poslední doby jmenujme například jeho roli ve snímku bratří Coenů Po přečtení spalte. Karlovarský festival nabídne jako poctu tomuto herci  dva filmy. Malkovichův režijní debut Tanečník seshora z roku 2002 a dokumentární film Which Way Home, pod nímž je podepsán jako jeden z producentů.

Doporučujeme

Jeden komentář

Odejít a odpovědět

Přidat příspěvek níže či na něj upozornit ze své vlastní stránky. Můžete také sledovat tyto komentáře přes RSS.

Udržujte pravidla diskuze. Vyjadřujte se k tématu. Žádné spamy.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tato stránka podporuje systém Gravatar. Pro vytvoření svého vlastního avataru (ikonky) se stačí registrovat na Gravatar.

Poznámky

Tento příspěvek byl napsán uživatelem dne 9. 6. 2009 ve 13.59 a zařazen do kategorie Festivaly ..

Můžete příspěvek okomentovat nebo na něj upozornit ze své vlastní stránky. Pro aktuální přehled o diskuzi, můžete sledovat tyto komentáře přes RSS.

Toto je Gravatar-enabled weblog. Pro vytvoření svého vlastního avataru (ikonky) se stačí registrovat na Gravatar.

Nejnovější komentáře

Creative Commons License

KalendářPro kompletní výhled přejděte na stranu kalendáře.