Domů » Aktuálně

Aktuálně: Steve McQueen chystá svůj třetí film

Britský filmový režisér Steve McQueen, který na sebe v roce 2008 upozornil svým výrazným režijním debutem Hlad, připravuje svůj třetí celovečerní projekt. Vycházet by měl z knihy Twelve Years a Slave, autobiografie Solomona Northupa, jenž v ní roku 1853 odvyprávěl svůj příběh únosu a následného dvanáctiletého otroctví ve vlastnictví několika majitelů.

Svůj nový projekt připravuje McQueen spolu se společností Plan B Entertaitment vlastněnou Bradem Pittem. Ten s ní pomáhal financovat snímky jako například Strom života či Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem. Scénář vzniká na základě románu ve spolupráci Steve McQueena a téměř neznámého scenáristy Johna Ridleyho, jenž se v minulosti podepsal například pod scénář Tří králů. Do hlavní role by měl být obsazen britský herec Chiwetel Ejiofor, který dosud ztvárňoval spíše vedlejší role v mainstremových filmech (např. Salt, 2012…).

McQueenův druhý film Shame, ve kterém se vrátil ke spolupráci s jedním z nejzajímavějších současných herců Michaelem Fassbinderem, bude mít premiéru na letošním festivalu v Benátkách.

Zdroj: Hollywoodreporter.com

Doporučujeme

Odejít a odpovědět

Přidat příspěvek níže či na něj upozornit ze své vlastní stránky. Můžete také sledovat tyto komentáře přes RSS.

Udržujte pravidla diskuze. Vyjadřujte se k tématu. Žádné spamy.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tato stránka podporuje systém Gravatar. Pro vytvoření svého vlastního avataru (ikonky) se stačí registrovat na Gravatar.

Poznámky

Tento příspěvek byl napsán uživatelem dne 18. 8. 2011 ve 12.03 a zařazen do kategorie Aktuálně ..

Můžete příspěvek okomentovat nebo na něj upozornit ze své vlastní stránky. Pro aktuální přehled o diskuzi, můžete sledovat tyto komentáře přes RSS.

Toto je Gravatar-enabled weblog. Pro vytvoření svého vlastního avataru (ikonky) se stačí registrovat na Gravatar.

Nejnovější komentáře

Creative Commons License

KalendářPro kompletní výhled přejděte na stranu kalendáře.