Domů » Aktuálně

Wenders opět ve třetí dimenzi

Posledním celovečerním filmem Wima Wenderse byla Pina (2011), originální pocta vlivné německé choreografce Pině Bauschové natočená ve 3D. A zdá se, že se tento formát Wendersovi zalíbil, protože na rok 2014 chystá další film vydávající se do třetího rozměru a opět to nebude typický film, který na tomto médiu obvykle vídáme. Nový projekt Every Thing Will Be Fine natáčený v německo-kanadsko-norské koprodukci má být totiž rodinným dramatem.

Příběh vypráví o spisovateli (James Franco), který po banální hádce se svou přítelkyní bezcílně jezdí po předměstských ulicích a přitom srazí a zabije malého chlapce. Film by měl sledovat následujících 12 let jeho života, kdy sice získá úspěch, ale stále musí žít s vědomím, že způsobil něčí smrt. Wenders k tomu dodává: „Je to příběh o vině, odpuštění a smíření se s věcmi, které už nemůžete změnit. Příběh jsme psali (spolu s Norem Bjørnem-Olafem Johannessenem – pozn. autora) s vědomím, že film bude ve 3D a myslím, že toto médium se pro intimní příběh velice dobře hodí.“ Spolu s Francem by se před kamerou měly objevit mimo jiné Rachel McAdamsová jako spisovatelova přítelkyně nebo Charlotte Gainsbourgová v roli trpící matky, jež přijde o dítě (v podobné roli se již skvěle osvědčila v Trierově Antikristovi).

Navzdory Wendersovu prohlášení stále nechápu, proč je pro film slibující komorní drama 3D formát ideálním médiem, ale rád se nechám přesvědčit.

Ferdinand Fořt

Doporučujeme

Odejít a odpovědět

Přidat příspěvek níže či na něj upozornit ze své vlastní stránky. Můžete také sledovat tyto komentáře přes RSS.

Udržujte pravidla diskuze. Vyjadřujte se k tématu. Žádné spamy.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tato stránka podporuje systém Gravatar. Pro vytvoření svého vlastního avataru (ikonky) se stačí registrovat na Gravatar.

Poznámky

Tento příspěvek byl napsán uživatelem dne 23. 10. 2013 ve 23.59 a zařazen do kategorie Aktuálně ..

Můžete příspěvek okomentovat nebo na něj upozornit ze své vlastní stránky. Pro aktuální přehled o diskuzi, můžete sledovat tyto komentáře přes RSS.

Toto je Gravatar-enabled weblog. Pro vytvoření svého vlastního avataru (ikonky) se stačí registrovat na Gravatar.

Nejnovější komentáře

Creative Commons License

KalendářPro kompletní výhled přejděte na stranu kalendáře.