Domů » Aktuálně

Teaser Trailer: McCarthyho Dítě Boží pod taktovkou Jamese Franca

Jedním z filmů, které si odnášejí veskrze pochvalné ohlasy z nedávno skončeného festivalu v Benátkách je i adaptace románu amerického spisovatele Cormaca McCarthyho Dítě Boží. McCarthyho dílo se dostalo do širšího hledáčku filmařů po úspěchu snímku Tahle země není pro starý (2007) bratří Coenů a spisovatel sám se aktuálně z pozice scénáristy podílel na nejnovějším snímku Ridleyho Scotta Konzultant (2013). Dítě Boží z roku 1973 je jeho třetím románem. Pro Jamese Franca, jenž film režíroval, jde letos po Když jsem umírala (2013) podle románu Williama Faulknera už o druhou adaptaci literárního díla, uvedenou na některém z největších světových festivalů. McCarthy bývá s Faulknerem často srovnáván a Francova adaptace je svým syrovým pojetím údajně poměrně blízká duchu temné literární předlohy.

Je nejspíše příliš odvážné doufat, že se Dítě Boží dostane i do naší distribuce, ale snímek jako takový by naší pozornosti ujít neměl. Už jenom proto, že projekt zfilmování jednoho z McCarthyho nejlepších děl, Krvavého poledníku, má už několik let problémy a je tudíž stále v nedohlednu.

Doporučujeme

Odejít a odpovědět

Přidat příspěvek níže či na něj upozornit ze své vlastní stránky. Můžete také sledovat tyto komentáře přes RSS.

Udržujte pravidla diskuze. Vyjadřujte se k tématu. Žádné spamy.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tato stránka podporuje systém Gravatar. Pro vytvoření svého vlastního avataru (ikonky) se stačí registrovat na Gravatar.

Poznámky

Tento příspěvek byl napsán uživatelem dne 21. 9. 2013 ve 18.51 a zařazen do kategorie Aktuálně ..

Můžete příspěvek okomentovat nebo na něj upozornit ze své vlastní stránky. Pro aktuální přehled o diskuzi, můžete sledovat tyto komentáře přes RSS.

Toto je Gravatar-enabled weblog. Pro vytvoření svého vlastního avataru (ikonky) se stačí registrovat na Gravatar.

Nejnovější komentáře

Creative Commons License

KalendářPro kompletní výhled přejděte na stranu kalendáře.