Domů » Aktuálně

Balet v kině: NDT sice ne live, ale v letošní sezóně již naposled

30. května se v kině Aero odehraje poslední ze čtyř přenosů nizozemského tanečního tělesa NDT. Večer komponovaný z úryvků prací tandemu Sol León – Lightfoot doplní choreografie Johana Ingera Dream Play. V pořadí čtvrtý a zároveň poslední ze čtyř přenosů nebude tentokrát přenosem přímým, ale i tak nabídne českým divákům záznam představení, které lze jen těžko vidět v divadlech sousedních zemí a už vůbec ne na českých jevištích.

NDT – Nederlands Dans Theater je jedním z nejúspěšnějších souborů současného tance na světě, který se v nedávné době, podobně jako celá holandská taneční scéna, potýkal s finančními problémy. Soubor a jeho tvorba je spojena se jménem českého emigranta, choreografa Jiřího Kyliána, jenž taneční těleso přivedl ke slávě a stále pro něj aktivně tvoří.

Komponovaný večer bude záznamem z dubnového představení  juniorského souboru NDT II, a mimo pražských diváků kina Aero ho budou moci zhlédnout i diváci v Jablonci nad Nisou a Náchodě.

Zdroj: http://www.ndt.nl/en

Adéla Mrázová 

Doporučujeme

Odejít a odpovědět

Přidat příspěvek níže či na něj upozornit ze své vlastní stránky. Můžete také sledovat tyto komentáře přes RSS.

Udržujte pravidla diskuze. Vyjadřujte se k tématu. Žádné spamy.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tato stránka podporuje systém Gravatar. Pro vytvoření svého vlastního avataru (ikonky) se stačí registrovat na Gravatar.

Poznámky

Tento příspěvek byl napsán uživatelem dne 24. 5. 2013 ve 21.54 a zařazen do kategorie Aktuálně ..

Můžete příspěvek okomentovat nebo na něj upozornit ze své vlastní stránky. Pro aktuální přehled o diskuzi, můžete sledovat tyto komentáře přes RSS.

Toto je Gravatar-enabled weblog. Pro vytvoření svého vlastního avataru (ikonky) se stačí registrovat na Gravatar.

Nejnovější komentáře

Creative Commons License

KalendářPro kompletní výhled přejděte na stranu kalendáře.