Domů » Aktuálně

Aktuálně: Werner Herzog chystá další čtyři dokumenty s vězni odsouzenými k trestu smrti

Do českých kin právě vstoupil Herzogův 3D dokument Jeskyně zapomenutých snů, ve kterém se režisér spolu s malým štábem vydává do podzemních prostor jeskyní Chauvet ve Francii. Na konci tohoto týdne se na druhé straně Atlantického oceánu dostává do severoamerické distribuce i jeho další film Into the Abyss, kde autor navštěvuje a rozpráví s vězněm odsouzeným za trojnásobnou vraždu k trestu smrti. Záběr dokumentu však rozšiřuje i o výpovědi policejních vyšetřovatelů a obětem blízkých lidí. Většina zahraničních recenzí je tradičně velmi pozitivních (na serveru RottenTomattoes, který shromažďuje recenze předních severoamerických kritiků, je z třinácti recenzí pouze jedna negativní) a snímek už byl v Torontu prodán i do britské distribuce.

V uplynulých dnech se s Herzogem sešli redaktoři The Playlistu, vyhledávaným blogem na serveru IndieWire.com, a řeč zavedli i na jeho další připravované projekty. Jak z odpovědí Wernera Herzoga vyplývá, můžeme v nadcházejících měsících (či letech) očekávat až čtyři dokumentární snímky, které budou v portrétování odsouzených zločinců pokračovat. A podle informací na IMDb půjde zřejmě o televizní projekt, který se chystá na příští rok.

Je však otázka, zda to režisér v tomto čase zvládne. Vedle toho se totiž téměř semdesátiletý tvůrce připravuje i na natáčení dalších čtyř celovečerních hraných snímků (v jednom z nich bude pouze hrát) a stále plánuje věnovat se i začínajícím filmařům v rámci své Rogue Film School.

Trailer na Into the Abyss:

Zdroj: IndieWire.com

Doporučujeme

Odejít a odpovědět

Přidat příspěvek níže či na něj upozornit ze své vlastní stránky. Můžete také sledovat tyto komentáře přes RSS.

Udržujte pravidla diskuze. Vyjadřujte se k tématu. Žádné spamy.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tato stránka podporuje systém Gravatar. Pro vytvoření svého vlastního avataru (ikonky) se stačí registrovat na Gravatar.

Poznámky

Tento příspěvek byl napsán uživatelem dne 9. 11. 2011 ve 11.44 a zařazen do kategorie Aktuálně ..

Můžete příspěvek okomentovat nebo na něj upozornit ze své vlastní stránky. Pro aktuální přehled o diskuzi, můžete sledovat tyto komentáře přes RSS.

Toto je Gravatar-enabled weblog. Pro vytvoření svého vlastního avataru (ikonky) se stačí registrovat na Gravatar.

Nejnovější komentáře

Creative Commons License

KalendářPro kompletní výhled přejděte na stranu kalendáře.