Domů » Aktuálně

Aktuálně: Jacques Audiard začal natáčet svůj šestý film

Před několika dny padla první klapka nového filmu Jacquese Audiarda s názvem Rust and Bone. V pořadí šestý celovečerní film tohoto francouzského režiséra je zároveň jeho nejambicióznějším projektem, ve kterém bude pracovat s dosud nejvyšším rozpočtem i hereckou hvězdou hollywoodského formátu.

Jacques Audiard se pro svůj nový snímek inspiroval u kanadského spisovatele Craiga Davidsona, z jehož krátkých povídek převzal některé motivy a spolu se scenáristou Thomasem Bidegainem je dále rozvedl. Rust and Bone se bude zaměřovat na dvě osoby odsunuté na pokraj společnosti. Ali je pětadvacetiletý mladík, jenž se bez peněz s se svým pětiletým synem přistěhuje za svou sestrou do severní Francie. Zde potká Stefanii, cvičitelku velryb ve zdejším vodním světě, která se mu zalíbí, ale sama jeho city neopětuje. Jejich situaci však vzápětí poznamenává osudová nehoda při jedné show, která upoutá Stefanii na kolečkové křeslo. Je to bod, kdy se mezi oběma začne rodit zvláštní pouto.

Hlavní mužskou hereckou postavu ztvárňuje belgický herec Matthias Schoenaerts (Býčí šíje, Černá kniha…), tragickou postavu Stefanie pak talentovaná a populární herečka Marion Cotillard (Počátek, Edit Piaf…). Film produkuje francouzská společnost Why Not Production (O Bozích a lidech, Prorok…) s rozpočtem přes šestnáct milionů eur.

Zdroj: Cineuropa.org

Doporučujeme

Odejít a odpovědět

Přidat příspěvek níže či na něj upozornit ze své vlastní stránky. Můžete také sledovat tyto komentáře přes RSS.

Udržujte pravidla diskuze. Vyjadřujte se k tématu. Žádné spamy.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tato stránka podporuje systém Gravatar. Pro vytvoření svého vlastního avataru (ikonky) se stačí registrovat na Gravatar.

Poznámky

Tento příspěvek byl napsán uživatelem dne 12. 10. 2011 ve 14.26 a zařazen do kategorie Aktuálně ..

Můžete příspěvek okomentovat nebo na něj upozornit ze své vlastní stránky. Pro aktuální přehled o diskuzi, můžete sledovat tyto komentáře přes RSS.

Toto je Gravatar-enabled weblog. Pro vytvoření svého vlastního avataru (ikonky) se stačí registrovat na Gravatar.

Nejnovější komentáře

Creative Commons License

KalendářPro kompletní výhled přejděte na stranu kalendáře.