Domů » Aktuálně

Aktuálně: Pavla Bednaříka nahrazuje v čele AČFK Iva Hejlíčková

Z vedení dramaturgického týmu Asociace českých filmových klubů odchází Pavel Bednařík, který zde jako umělecký ředitel působil po čtyři roky. Jeho funkční období je spojeno s revitalizací největší akce asociace – Letní filmové školy, jež byla v době jeho nástupu ve značných finančních i dramaturgických problémech. Během jeho působení se také odehrály personální změny ve vedení AČFK, která se tím otevřela i mladším lidem.

Novým nástupcem Pavla Bednaříka bude Iva Hejlíčková, bývalá šéfredaktorka filmového časopisu Cinema, jež dosud s AČFK spolupracovala jako hlavní dramaturgyně Letní filmové školy. Podle jejího velmi nekonkrétního vyjádření v tuto chvíli neplánuje žádné zásadní změny ve směřování jednotlivých akcí Asociace českých filmových klubů.

Oficiální vyjádření obou zmíněných naleznete níže.

Pavel Bednařík:

K rozhodnutí odejít z pozice uměleckého ředitele Asociace českých filmových klubů a Letní filmové školy mě vedlo několik důvodů. Mezi ty hlavní patří potřeba věnovat se vlastním aktivitám a projektům a potřeba rozvíjet své odborné i osobní zázemí.
Doufám, že sedm let mého působení v projektech AČFK a na Letní filmové škole a čtyři roky uměleckého vedení (nejen) Letní filmové školy byly dostatečným důvodem k alespoň uspokojivé bilanci. Letní filmová škola nabrala nové směřování, stala se vyhledávanou a výraznou akcí se stabilním zázemím a programem respektovaným odbornou i laickou veřejností.
Budoucí možnou spolupráci s Asociací českých filmových klubů a na LFŠ nevylučuji, v tuto chvíli již ale není mým hlavním posláním. I nadále se hodlám věnovat projektům a činnosti v oblasti kinematografie a filmu, zejména v souvislosti s filmovou výchovou a vzděláváním.

Iva Hejlíčková:

Přebírat funkci programové ředitelky Asociace českých filmových klubů pro mě znamená navázat na úctyhodný kus práce, který v ní Pavel Bednařík odvedl, a pokračovat ve směřování, které spolu se svými kolegy nastavil. Doufám, že se mi podaří úroveň programu Letní filmové školy i dalších aktivit AČFK nejen udržet, ale i posunout dál, v čemž mi bude oporou nejen můj dramaturgický tým, ale svou radou a zkušeností i sám Pavel Bednařík. A samozřejmě i členové Asociace českých filmových klubů, jejichž mandát budeme naplňovat především.

Doporučujeme

Odejít a odpovědět

Přidat příspěvek níže či na něj upozornit ze své vlastní stránky. Můžete také sledovat tyto komentáře přes RSS.

Udržujte pravidla diskuze. Vyjadřujte se k tématu. Žádné spamy.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tato stránka podporuje systém Gravatar. Pro vytvoření svého vlastního avataru (ikonky) se stačí registrovat na Gravatar.

Poznámky

Tento příspěvek byl napsán uživatelem dne 8. 10. 2011 ve 21.07 a zařazen do kategorie Aktuálně ..

Můžete příspěvek okomentovat nebo na něj upozornit ze své vlastní stránky. Pro aktuální přehled o diskuzi, můžete sledovat tyto komentáře přes RSS.

Toto je Gravatar-enabled weblog. Pro vytvoření svého vlastního avataru (ikonky) se stačí registrovat na Gravatar.

Nejnovější komentáře

Creative Commons License

KalendářPro kompletní výhled přejděte na stranu kalendáře.