Domů » Aktuálně

Aktuálně: David Lynch se vrací s krátkým filmem pro vídeňský festival

Co se týče filmu, nebylo o Davidu Lynchovi dlouho moc slyšet. Od premiéry svého posledního celovečerního projektu Inland Empire vytvořil jen několik krátkých filmů, které však téměř nepozorovaně propluly nejrůznějšími distribučními kanály. Dokonce i přes hodinu dlouhý dovětek More Things That Happened k jeho nejnovějšímu opusu Inland Empire zůstal doslova bez povšimnutí. V poslední době se autorovo jméno skloňuje hlavně kvůli jeho dokončovanému popovému albu, které mediálně přebilo veškeré jeho ostatní aktivity.

Nyní na sebe Lynch upozornil svým novým krátkým filmem s názvem The 3 Rs (ke zhlédnutí pod textem), který natočil jako upoutávku pro letošní ročník rakouské filmové přehlídky Viennale. Ta si každoročně nechává vytvořit znělku jedním ze zvučných autorských režisérů, přičemž krom časového omezení nijak do natáčení nezasahuje a nechává autorům neomezený prostor pro jejich imaginaci.

Díky tomu se tyto znělky staly zajímavým fenoménem, který upoutává právě svou pestrostí a rozdílnými přístupy k filmové estetice – obzvláště, když se řada tvůrců pohybuje na hranici experimentálního filmu. V minulých letech pro Viennale točil znělku například Apichatpong Weerasethakul, Jean-Luc Godard, Ágnes Varda či ryze experimentátorští tvůrci jako James Benning nebo Ken Jacobs.

Všechny krátké upoutávky lze spatřit na oficiálním YouTube kanálu vídeňského festivalu zde. Již za pět dní tato akce zveřejní svůj kompletní program a od dvacátého října naplno vypukne. Pro tuzemského diváka je zajímavá nejen svou výhodnou geografickou polohou, ale i pravidelně výtečným výběrem toho nejzajímavějšího, co se dosud v letošním roce na festivalech objevilo a k nám se mnohdy dostane až na dalším ročníku MFFKV.

Video:

Doporučujeme

Odejít a odpovědět

Přidat příspěvek níže či na něj upozornit ze své vlastní stránky. Můžete také sledovat tyto komentáře přes RSS.

Udržujte pravidla diskuze. Vyjadřujte se k tématu. Žádné spamy.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tato stránka podporuje systém Gravatar. Pro vytvoření svého vlastního avataru (ikonky) se stačí registrovat na Gravatar.

Poznámky

Tento příspěvek byl napsán uživatelem dne 5. 10. 2011 ve 18.55 a zařazen do kategorie Aktuálně ..

Můžete příspěvek okomentovat nebo na něj upozornit ze své vlastní stránky. Pro aktuální přehled o diskuzi, můžete sledovat tyto komentáře přes RSS.

Toto je Gravatar-enabled weblog. Pro vytvoření svého vlastního avataru (ikonky) se stačí registrovat na Gravatar.

Nejnovější komentáře

Creative Commons License

KalendářPro kompletní výhled přejděte na stranu kalendáře.