Domů » Aktuálně

Aktuálně: Cate Shortland dotočila svůj další film

Australská režisérka Cate Shortland na sebe upozornila před sedmi lety celovečerním debutem Salto do života, který byl uveden v sekci Un Certain Regard canneského festivalu. O dva roky později ještě natočila televizní film s názvem Ticho, ale od té doby o ní nebylo téměř pět let slyšet.

Nyní se konečně dostávají do médií informace o jejím dalším celovečerním počinu určenému pro festivalovou a kino distribuci. Scénář projektu Lore je zasazen do Německa těsně po skončení Druhé světové války, kdy se šestnáctiletá dívka Lore snaží postarat o své čtyři mladší sourozence poté, co byli jejich rodiče uvězněni kvůli své nacistické minulosti. Pět dětí se společně vydává na dalekou cestu za svými příbuznými v Hamburku. Cestou je však čeká to nejtěžší: začít důvěřovat lidem, které dosud brali za své úhlavní nepřátele.

Film je natočen podle literární předlohy The Dark Room britské spisovatelky Rachel Seiffert. Australsko-britsko-německá koprodukce byla natáčena v uplynulých letních měsících a podle aktuálních informací se nyní přesunula do postprodukční fáze. Lze tedy očekávat, že snímek bude připraven do začátku příští festivalové sezóny. Premiéru lze očekávat na některém z „áčkových“ festivalů.

Cate Shortland už ve svém debutu nabídla velmi intimní pohled do života dospívající dívky, která se snaží postavit se na vlastní nohy. Lze očekávat, že svůj empatický vhled nabídne i v tomto snímku, který jeden z producentů nazývá jako „neuvěřitelně filmový a emotivně silný příběh.“ Podle autorů nepůjde s jistotou o žádný klasický historický film.

Zdroj: Filmink.com.au; IndieWire.com

Doporučujeme

Odejít a odpovědět

Přidat příspěvek níže či na něj upozornit ze své vlastní stránky. Můžete také sledovat tyto komentáře přes RSS.

Udržujte pravidla diskuze. Vyjadřujte se k tématu. Žádné spamy.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tato stránka podporuje systém Gravatar. Pro vytvoření svého vlastního avataru (ikonky) se stačí registrovat na Gravatar.

Poznámky

Tento příspěvek byl napsán uživatelem dne 4. 10. 2011 ve 22.53 a zařazen do kategorie Aktuálně ..

Můžete příspěvek okomentovat nebo na něj upozornit ze své vlastní stránky. Pro aktuální přehled o diskuzi, můžete sledovat tyto komentáře přes RSS.

Toto je Gravatar-enabled weblog. Pro vytvoření svého vlastního avataru (ikonky) se stačí registrovat na Gravatar.

Nejnovější komentáře

Creative Commons License

KalendářPro kompletní výhled přejděte na stranu kalendáře.