Domů » Festivaly

Festival Ostrava Kamera Oko ocenil snímek Bílý, bílý svět

V neděli byl ukončen třetí ročník filmového festivalu Ostrava Kamera Oko, který se zaměřuje na vizuální aspekt filmových děl. V mezinárodní soutěži cenu získal kameraman Miladin Čolaković, jenž nasnímal film srbského režiséra Olega Novkoviće Bílý, bílý svět. Festivalová porota ocenila především „neklidnou kameru Miladina Čolakoviće brilantně odrážející podstatu křehkých životů, jak byly napsány a ztvárněny.“ Hornický muzikál sleduje osud čtyřicetiletého muže, jehož bývalá láska se vrací z vězení, aby zjistila, že bývalý horník projevuje zájem o její vlastní dceru.

Bílý, bílý svět získal již dvě ceny na loňském ročníku festivalu v Locarnu, kde byl oceněn Stříbrným leopardem za nejlepší ženský herecký výkon pro Jasnu Djuricic a zároveň Cenou artových kin. Z argentinského Mar Del Plata si pak odnesl Speciální uznání. Ukázku na film si lze přehrát například zde.

V rámci soutěže domácích krátkometrážních snímků byl oceněn film Hotel úsvit režiséra György Kristófa a kameramana Ondřeje Belicy. Porota udělila cenu za „dobrou spolupráci kameramana s režisérem na daném tématu, pro profesionální přístup k práci, který se odráží z plátna k divákovi, pro vynikající záběrování, volbu objektivů, pohyb obrazu, kompozici v záběrech a pro mimořádně zvládnuté svícení, které je jednotné po celou dobu snímku.“ Ve snímku se setkávají dvě sestry, které se po dlouhých letech vzájemného odloučení dostávají do míst svého dětství.

CENA OSTRAVA KAMERA OKO ZA NEJLEPŠÍ KAMERU – MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽ
Bílý, bílý svět; kamera Miladin Čolaković (režie Oleg Novković; Srbsko)

CENA OSTRAVA KAMERA OKO ZA NEJLEPŠÍ KAMERU – NÁRODNÍ KRÁTKOMETRÁŽNÍ SOUTĚŽ
Hotel úsvit; kamera Ondřej Belica (režie György Kristóf; Česká republika)

Doporučujeme

Odejít a odpovědět

Přidat příspěvek níže či na něj upozornit ze své vlastní stránky. Můžete také sledovat tyto komentáře přes RSS.

Udržujte pravidla diskuze. Vyjadřujte se k tématu. Žádné spamy.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tato stránka podporuje systém Gravatar. Pro vytvoření svého vlastního avataru (ikonky) se stačí registrovat na Gravatar.

Poznámky

Tento příspěvek byl napsán uživatelem dne 3. 10. 2011 ve 19.54 a zařazen do kategorie Festivaly ..

Můžete příspěvek okomentovat nebo na něj upozornit ze své vlastní stránky. Pro aktuální přehled o diskuzi, můžete sledovat tyto komentáře přes RSS.

Toto je Gravatar-enabled weblog. Pro vytvoření svého vlastního avataru (ikonky) se stačí registrovat na Gravatar.

Nejnovější komentáře

Creative Commons License

KalendářPro kompletní výhled přejděte na stranu kalendáře.