Domů » Aktuálně

Aktuálně: Atom Egoyan bude rekonstruovat západomemphiský zločin

Nechvalně proslulá vražda tří osmiletých chlapců, která se odehrála v západním Memphisu v roce 1993, bude mít filmové zpracování. Oznámeno to bylo ani týden poté, co byli všichni tři odsouzení zbaveni viny a propuštěni na svobodu. Kanadský režisér arménského původu Atom Egoyan bude rekonstrukci tohoto případu režírovat pod názvem Devil’s Knot.

Přestože byl celý projekt přiveden k realizaci nezvykle rychle (dosud není jasné kdo bude film financovat a kdo bude mít jeho distribuční práva), na jeho scénáři se pracuje již několik let. Zájem o celý případ totiž po celých osmnáct let neutuchal a byla mu věnována řada dokumentů včetně např. celovečerní trilogie pro HBO: Paradise Lost: The Child Murders at Robin Hood Hills, Paradise Lost 2: Revelations a Paradise Lost 3: Purgatory (premiéra posledně jmenovaného je plánována na letošní ročník festivalu v Torontu). Od roku 2006 pak pracovalo na scénáři celovečerního hraného filmu duo Scott Derrickson a Paul Boardman, kteří mají za sebou např. spolupráci na snímku V moci ďábla (Scott Derrickson měl původně Devil’s Knot i režírovat). Jejich scénář vychází z knihy americké investigativní novinářky Mary Leveritt Devil’s Knot: The True Story of the West Memphis Three, jež se přiklání k tomu, že byla trojice chlapců odsouzena nevinně.

Případ tzv. Západomemphiské trojky byl v minulosti hojně medializován, obzvláště i kvůli jeho kontroverznímu vyšetřování, ve kterém se podle některých názorů učinila řada zásadních chyb. Trojice údajných pachatelů byla odsouzena bez jakýchkoli přímých důkazů, na základě jejich sympatií k satanistickým rituálům, které podle vyšetřovatelů odpovídaly tomu, co se odehrálo na místu činu, kde byla zmrzačená těla tří dětí nalezena. V uplynulých letech byl však rozsudek soudu několikrát zpochyben a na základě nejnovějších testů DNA, jež neprokázaly přítomnost odsouzených na místě vraždy, byla pak Západomemphiská trojice minulý pátek propuštěna na svobodu.

Zdroj:IndieWire.com

Doporučujeme

Odejít a odpovědět

Přidat příspěvek níže či na něj upozornit ze své vlastní stránky. Můžete také sledovat tyto komentáře přes RSS.

Udržujte pravidla diskuze. Vyjadřujte se k tématu. Žádné spamy.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tato stránka podporuje systém Gravatar. Pro vytvoření svého vlastního avataru (ikonky) se stačí registrovat na Gravatar.

Poznámky

Tento příspěvek byl napsán uživatelem dne 24. 8. 2011 ve 20.36 a zařazen do kategorie Aktuálně ..

Můžete příspěvek okomentovat nebo na něj upozornit ze své vlastní stránky. Pro aktuální přehled o diskuzi, můžete sledovat tyto komentáře přes RSS.

Toto je Gravatar-enabled weblog. Pro vytvoření svého vlastního avataru (ikonky) se stačí registrovat na Gravatar.

Nejnovější komentáře

Creative Commons License

KalendářPro kompletní výhled přejděte na stranu kalendáře.