Domů » Festivaly

Již zítra začíná Fresh Film Fest!

Od středy do neděle bude v Praze probíhat Fresh Film Fest – mezinárodní festival studentské a debutové tvorby. Jeho osmý ročník nabízí opravdu zajímavý program, který vedle mezinárodní soutěže prvních a druhých celovečerních filmů, soutěže hraných a dokumentárních studentských filmů, soutěže animovaných a experimentálních snímků, soutěže české studentské tvorby (jež je až na jednu výjimku spíše přehlídkou tvorby studentů FAMU) nabídne i interesantní skladbu doprovodného programu.

Za vyzdvihnutí stojí třeba nekompletní přehlídka celovečerní tvorby maďarského režiséra Benedeka Fliegaufa, který zároveň na Fresh Film Fest přijede jako jeden z porotců. Promítnuty budou celkem tři z jeho snímků: Houština, Dealer a Lůno. Celovečerní experiment Mléčná dráha, který byl před několika lety zahrnut do dramaturgie přehlídky Cinepur Choice, bohužel chybí.

Nejpoutavějším mimosoutěžním programem je však přehlídka celovečerních filmů, která se zaměřuje na úspěšné snímky, jež se často záhadným způsobem v české festivalové distribuci dosud neobjevily. Spatřit bude možné například opěvovaný snímek Blue Valentine Dereka Cianfranceho, který je již od své premiéry na loňském ročníku festivalu Sundance považován za jeden z nejlepších nezávislých filmů toho roku – a rozhodně oprávněně.

Do výběru je stejně tak zařazen film, který ten samý rok v Sundance vyhrál hlavní cenu. Winter’s Bone Debry Granik také kupodivu české festivaly zcela minul a objevil se pouze na Slovensku.

Z loňské produkce se také určitě vyplatí neminout výrazný německý film Poslední Mlčení či finský vánoční příběh Rare Exports o tom, co se stane, když lidé objeví sídlo Santa Clause.

Celovečerní debut argentinského filmaře Pabla Giorgelliho Akáty se Fresh Film Festu podařilo získat jen několik měsíců poté, co byl uveden na festivalu v Cannes, odkud si odnesl rovnou tři ocenění. Řidič auta se v něm rozhodne kus cesty svézt neznámou ženu s dítětem. V průběhu cesty však k sobě oba zdánlivě odlišní lidé začínají objevovat náklonnost.

Upozornit lze také na fakt, že projekce v Letním kině v Riegrových sadech budou volně přístupné, stejně tak jako řada workshopů a večerních koncertů v Paláci Akropolis.

Více informací o programu festivalu naleznete na jeho oficiálních stránkách: www.freshfilmfest.net.

Doporučujeme

Odejít a odpovědět

Přidat příspěvek níže či na něj upozornit ze své vlastní stránky. Můžete také sledovat tyto komentáře přes RSS.

Udržujte pravidla diskuze. Vyjadřujte se k tématu. Žádné spamy.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tato stránka podporuje systém Gravatar. Pro vytvoření svého vlastního avataru (ikonky) se stačí registrovat na Gravatar.

Poznámky

Tento příspěvek byl napsán uživatelem dne 23. 8. 2011 ve 11.26 a zařazen do kategorie Festivaly ..

Můžete příspěvek okomentovat nebo na něj upozornit ze své vlastní stránky. Pro aktuální přehled o diskuzi, můžete sledovat tyto komentáře přes RSS.

Toto je Gravatar-enabled weblog. Pro vytvoření svého vlastního avataru (ikonky) se stačí registrovat na Gravatar.

Nejnovější komentáře

Creative Commons License

KalendářPro kompletní výhled přejděte na stranu kalendáře.