Domů » Aktuálně

Trailer: 3D dokument Wernera Herzoga

Režírující, produkující a scénáře píšící Werner Herzog má pověst jedné z nejvýstřednějších autorských osobností dneška. Jednou málem zastřelí svého „milovaného nepřítele“ Klause Kinského (Aguirre, hněv Boží), jindy za přítomnosti kamery sní vlastní botu ( Werner Herzog Eats His Shoe) anebo alespoň překvapí publikum benátského festivalu uvedením rovnou dvou nových filmů (Špatnej polda a My Son, My Son, What Have Ye Done). Nejnověji se rozhodnul vyzkoušet stereoskopický formát. Stejně jako jeho krajan Wim Wenders, natáčející ve 3D biografii tanečnice Piny Bauschové.

V dokumentu Cave of Forgotten Dreams (o němž jsme již dříve psali zde) skupina jeskynních průzkumníků za doprovodu Herzogova komentáře probádává francouzskou jeskyni Chauvet plnou uměleckých nástěnných maleb. Jak je zřejmé i z nově zveřejněného traileru, film neusiluje o bombastičnost a cílí předně na zájemce o pravěkou historii. Po loňském uvedení na Torontském filmovém festivalu by měl mít Herzogův nejnovější počin oficiální britskou premiéru v březnu 2011. Zatím můžeme jenom spekulovat, jestli jej někdy uvidíme také v českém IMAXu.

Zdroj: cinemablend.com

Doporučujeme

Odejít a odpovědět

Přidat příspěvek níže či na něj upozornit ze své vlastní stránky. Můžete také sledovat tyto komentáře přes RSS.

Udržujte pravidla diskuze. Vyjadřujte se k tématu. Žádné spamy.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tato stránka podporuje systém Gravatar. Pro vytvoření svého vlastního avataru (ikonky) se stačí registrovat na Gravatar.

Poznámky

Tento příspěvek byl napsán uživatelem dne 14. 1. 2011 ve 14.01 a zařazen do kategorie Aktuálně ..

Můžete příspěvek okomentovat nebo na něj upozornit ze své vlastní stránky. Pro aktuální přehled o diskuzi, můžete sledovat tyto komentáře přes RSS.

Toto je Gravatar-enabled weblog. Pro vytvoření svého vlastního avataru (ikonky) se stačí registrovat na Gravatar.

Nejnovější komentáře

Creative Commons License

KalendářPro kompletní výhled přejděte na stranu kalendáře.