Domů » Aktuálně

Aktuálně: Luc Besson připravuje životopis Su Ťij

Režijní kariéra čelního představitele francouzského filmového neobaroka Luca Bessona není v posledních letech dvakrát oslňující. Jednapadesátiletý režisér kriticky i divácky ceněných snímků jako Magická hlubina, Leon nebo Pátý element navzdory dávným prohlášením, že se bude věnovat již pouze producentské činnosti, nadále natáčí. V září si českou kino-premiéru odbyla komiksová adaptace Tajemství mumie, během příštího roku by se měl také do našich kin dostat třetí díl částečně animovaných, částečně hraných příběhů malého Arthura. Odklon od těchto nepříliš ambiciózních komerčních produktů by mohla představovat připravovaná biografie Su Ťij, barmské disidentky a držitelky Nobelovy ceny míru, která až do minulého měsíce trávila většinu z uplynulých 21-ti let života v domácím vězení.

Tvář by barmské opoziční vůdkyni měla propůjčit v Malajsii narozená herečka s čínskými kořeny Michelle Yeoh, známá západnímu publiku z bondovky Zítřek nikdy neumírá nebo oscarového Tygra a draka. Obě ženy se totiž podle dostupných informací toto pondělí setkaly v Rangúnu a Besson zároveň na Šanghajském festivalu v červenci oznámil svůj nový projekt s nejmenovanou asijskou herečkou.

Na veřejnost navzdory klauzuli o mlčenlivosti, jež museli tvůrci údajně podepsat, pronikly informace, že natáčení filmu s rozpočtem 22 milionů Eur (produkuje Bessonova společnost EuropaCorp) a pracovním názvem Dans La Lumière (Osvětleno) probíhalo od podzimu v Thajsku a v nejbližších dnech se přesune do Londýna. Interiérové scény se budou natáčet ve francouzském studiu. Premiéru lze očekávat během jara či léta příštího roku.

Zdroj: variety.com

Doporučujeme

Odejít a odpovědět

Přidat příspěvek níže či na něj upozornit ze své vlastní stránky. Můžete také sledovat tyto komentáře přes RSS.

Udržujte pravidla diskuze. Vyjadřujte se k tématu. Žádné spamy.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tato stránka podporuje systém Gravatar. Pro vytvoření svého vlastního avataru (ikonky) se stačí registrovat na Gravatar.

Poznámky

Tento příspěvek byl napsán uživatelem dne 10. 12. 2010 ve 14.00 a zařazen do kategorie Aktuálně ..

Můžete příspěvek okomentovat nebo na něj upozornit ze své vlastní stránky. Pro aktuální přehled o diskuzi, můžete sledovat tyto komentáře přes RSS.

Toto je Gravatar-enabled weblog. Pro vytvoření svého vlastního avataru (ikonky) se stačí registrovat na Gravatar.

Nejnovější komentáře

Creative Commons License

KalendářPro kompletní výhled přejděte na stranu kalendáře.