Domů » Aktuálně

Aktuálně: Paul Thomas Anderson by měl adaptovat knihu Thomase Pynchona

Americký režisér Paul Thomas Anderson na sebe naposledy upozornil před třemi roky historickým dramatem Až na krev. Jeho dalším projektem měl být snímek zasazený do 50. let minulého století a předběžně nazvaný The Master. Do hlavní role zakladatele náboženské organizace nápadně podobné scientologickou církev byl vybrán Philip Seymour Hoffman. Natáčení bylo nicméně odsunuto na neurčito.

Jak se čtyřicetiletý režisér v těchto dnech nechal slyšet, jako nový objekt svého zájmu si vybral knihu Thomase Pynchona Inherent Vice. Zatím poslední dílo výrazného představitele americké literární postmoderny se odehrává v Los Angeles během zimy 1969 a léta 1970, v době zatčení a následného soudního procesu s klanem masového vraha Charlese Mansona. Nezávisle na této skutečné události se odvíjí fiktivní kriminální zápletka, jejímž aktérem je soukromý detektiv Larry Sportello. Obrázek o tom, nakolik se do češtiny zatím nepřeložená kniha podobá Pynchonově slavnému románu Duha gravitace, si můžete udělat z její první kapitoly, volně ke stažení zde.

Anderson již údajně začal pracovat na scénáři a v hlavní roli by rád viděl Roberta Downeyho Jr. Herec svou účast zatím nepotvrdil.

Zdroj: nymag.com, collider.com

Doporučujeme

2 komentářů

Odejít a odpovědět

Přidat příspěvek níže či na něj upozornit ze své vlastní stránky. Můžete také sledovat tyto komentáře přes RSS.

Udržujte pravidla diskuze. Vyjadřujte se k tématu. Žádné spamy.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tato stránka podporuje systém Gravatar. Pro vytvoření svého vlastního avataru (ikonky) se stačí registrovat na Gravatar.

Poznámky

Tento příspěvek byl napsán uživatelem dne 3. 12. 2010 ve 20.42 a zařazen do kategorie Aktuálně ..

Můžete příspěvek okomentovat nebo na něj upozornit ze své vlastní stránky. Pro aktuální přehled o diskuzi, můžete sledovat tyto komentáře přes RSS.

Toto je Gravatar-enabled weblog. Pro vytvoření svého vlastního avataru (ikonky) se stačí registrovat na Gravatar.

Nejnovější komentáře

Creative Commons License

KalendářPro kompletní výhled přejděte na stranu kalendáře.