Domů » Aktuálně

Aktuálně: Sundance Institut rozšiřuje své aktivity

Sundance Institut se snaží podporovat a rozvíjet nezávislou tvorbu, nehledě na stát odkud pochází. Nyní bylo oznámeno, že v letošním roce svou činnost ještě rozšíří a nabídne pomoc nezávislým producentům.

Nezisková společnost, která byla založena v roce 1981 Robertem Redfordem, je nejčastěji spojována s organizací Sundance festivalu, který se každoročně odehrává v americkém Utahu. Ten je znám jako největší festival s nezávislými filmy ve Spojených státech. Aktivity společnosti však tímto populárním festivalem nekončí. Společnost podporuje nezávislé filmaře i jinými způsoby a Sundance festival je pouze jejich vyvrcholením. Jádrem jsou tak především školící semináře, vedené předními filmovými profesionály, na kterých je možnost pod jejich dohledem vyvíjet svůj vlastní projekt. Každoročně se ze stovek zájemců vybere pouze několik jedinců, kteří se mohou tohoto tvůrčího „soustředění“ účastnit.

Již několik desítek let probíhají semináře pro režii, filmovou hudbu, scénáristiku, dokumentaristiku, divadlo a od minulého roku i produkci. Od letošního roku se však nabízí možnost účastnit se nově vyděleného semináře pro produkci dokumentárních filmů. To se přidá k již probíhajícímu semináři pro produkci celovečerních snímků a produkčnímu summitu, které probíhají 20.-26. července v Utahu.

Seminář pro produkci dokumentárních filmů proběhne 22.-24.července. Sundance Institut již i zveřejnil seznam filmů, kteří se v rámci produkce celovečerních a dokumentárních snímků letošní akce účastní. Můžete je najít níže.

PRODUKCE CELOVEČERNÍCH SNÍMKŮ:

Arcadia” – Julien Favre
Beasts of the Southern Wild” – Dan Janvey, Josh Penn
On the Ice” – Cara Marcous
Skeleton Twins” – Thomas Woodrow
You’re A Big Girl Now” – Mynette Louie

PRODUKCE DOKUMENTÁRNÍCH SNÍMKŮ:

¿Dónde Están?” – Kaye Pyle
El General” – Daniela Alatorre
Give Up Tomorrow” – Marty Syjuco
Match +” – Ann S. Kim

Zdroj: IndieWire.com

Doporučujeme

Odejít a odpovědět

Přidat příspěvek níže či na něj upozornit ze své vlastní stránky. Můžete také sledovat tyto komentáře přes RSS.

Udržujte pravidla diskuze. Vyjadřujte se k tématu. Žádné spamy.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tato stránka podporuje systém Gravatar. Pro vytvoření svého vlastního avataru (ikonky) se stačí registrovat na Gravatar.

Poznámky

Tento příspěvek byl napsán uživatelem dne 15. 7. 2009 ve 17.30 a zařazen do kategorie Aktuálně ..

Můžete příspěvek okomentovat nebo na něj upozornit ze své vlastní stránky. Pro aktuální přehled o diskuzi, můžete sledovat tyto komentáře přes RSS.

Toto je Gravatar-enabled weblog. Pro vytvoření svého vlastního avataru (ikonky) se stačí registrovat na Gravatar.

Nejnovější komentáře

Creative Commons License

KalendářPro kompletní výhled přejděte na stranu kalendáře.