Domů » Festivaly

Co nás čeká ve Varech #2 Vary nabídnou vítězné filmy

Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech i letos nabídne vítězné filmy z Berlinale, Locarna a Benátek. Filmy z nedávno skončeného Cannes jsou v jednání. Tyto snímky se pravidelně objevují v sekcích Horizonty, Jiný pohled nebo Otevřené oči a ty bývají také těmi divácky nejúspěšnějšími. Z únorového Berlinale se podařilo sehnat vítěze téměř ze všech kategorií. Eva Zaoralová, umělecká ředitelka festivalu, k tomu řekla, že takový úspěch při získávání snímků jim zajistila především pohotovost, s níž o snímky žádali, v některých případech aniž by věděli, že budou úspěšné.

V Karlových Varech budete mít možnost shlédnout například letošního držitele Zlatého medvěda, španělsko-peruánský snímek The Milk of Sorrow režisérky Claudíi Llosy, která se ve svých třiceti dvou letech stala vůbec nejmladší majitelkou tohoto ocenění, nebo nový film Andrzeje Wajdy, Tatarak, který si v Berlíně vysloužil Cenu Alfreda Bauera.

Doporučujeme

Odejít a odpovědět

Přidat příspěvek níže či na něj upozornit ze své vlastní stránky. Můžete také sledovat tyto komentáře přes RSS.

Udržujte pravidla diskuze. Vyjadřujte se k tématu. Žádné spamy.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tato stránka podporuje systém Gravatar. Pro vytvoření svého vlastního avataru (ikonky) se stačí registrovat na Gravatar.

Poznámky

Tento příspěvek byl napsán uživatelem dne 4. 6. 2009 ve 19.49 a zařazen do kategorie Festivaly ..

Můžete příspěvek okomentovat nebo na něj upozornit ze své vlastní stránky. Pro aktuální přehled o diskuzi, můžete sledovat tyto komentáře přes RSS.

Toto je Gravatar-enabled weblog. Pro vytvoření svého vlastního avataru (ikonky) se stačí registrovat na Gravatar.

Nejnovější komentáře

Creative Commons License

KalendářPro kompletní výhled přejděte na stranu kalendáře.