Domů » Aktuálně

Aktuálně: Cristi Puiu před i za kamerou

Cristi Puiu, jeden z tvůrců rumunské nové vlny, jenž nadchnul kritiky již svým předchozím filmem “Smrt pana Lazarescu“ , si ve svém novém filmu Aurora také zahraje. Informace ohledně snímku jsou přísně střeženy, ale víme, že se jedná o detektivní příběh z Bukurešti, v němž Puiu hraje dvaačtyřicetiletého rozvedeného otce dvou dětí. Zbylá jména herců nejsou známa. Natáčení by mělo skončit v půlce května a je velmi pravděpodobné, že premiéra, ohlášená na příští rok, proběhne na festivalu v Cannes.

Projekt se natáčí v evropské koprodukci, jmenovitě rumunsko-švýcarsko-francouzsko-německé. Puiu dostal vůbec největší dotaci od Národního centra pro kinematografii v Rumunsku (421 850 euro) a od evropského fondu pro rozvoj kinematografie, Eurimages (250 000 euro). Celkový rozpočet činí 1 a půl milionu eur.

Doporučujeme

Jeden komentář

  • květen napsal:

    uz se tesim. i rozpocet maji myslim velky, jen je skoda, ze se do ceska dostane film az se spozdenim :-(

Odejít a odpovědět

Přidat příspěvek níže či na něj upozornit ze své vlastní stránky. Můžete také sledovat tyto komentáře přes RSS.

Udržujte pravidla diskuze. Vyjadřujte se k tématu. Žádné spamy.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tato stránka podporuje systém Gravatar. Pro vytvoření svého vlastního avataru (ikonky) se stačí registrovat na Gravatar.

Poznámky

Tento příspěvek byl napsán uživatelem dne 1. 5. 2009 ve 17.39 a zařazen do kategorie Aktuálně ..

Můžete příspěvek okomentovat nebo na něj upozornit ze své vlastní stránky. Pro aktuální přehled o diskuzi, můžete sledovat tyto komentáře přes RSS.

Toto je Gravatar-enabled weblog. Pro vytvoření svého vlastního avataru (ikonky) se stačí registrovat na Gravatar.

Nejnovější komentáře

Creative Commons License

KalendářPro kompletní výhled přejděte na stranu kalendáře.